Menu

logo


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/index972/public_html/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 177

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/index972/public_html/includes/application.php on line 539

Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/index972/public_html/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 177

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/index972/public_html/includes/application.php on line 539

נחנך חדר מתנדבים בתחנת מד"א אלעד לזכרו של איציק כהן ז"ל

בטקס מרגש חדר מתנדבים חדש לזכרו של איציק כהן ז"ל מתנדב מד"א וממייסדי סניף מד"א באלעד * בטקס לקחו חלק מנכ"ל מד"א, ראש עיריית אלעד והרבנים הראשיים של העיר, בנו של איציק, אלי-אור, אחיו רפאל, בכירי מד"א,…

במד"א ציינו אתמול (ב' 29.12) אירוע מרגש במיוחד, חדר מתנדבים בתחנת מד"א באלעד נחנך לזכרו של מייסד הסניף, איציק כהן ז"ל. צוותי מד"א בנקודת ההזנקה החדשה באלעד שנחנכה לפני כשנה העניקו בשנה האחרונה טיפול רפואי מציל חיים ל 2,233 בני אדם, מהם 369 פצועי תאונות דרכים ו 147 נשים שנתקפו בצירי לידה ופונו לבתי החולים.

סיפורו של איציק כהן ז"ל, מתנדב מד"א וממייסדי התחנה באלעד הינו דוגמא ומופת לאדם אשר הקדיש את כל מרצו וזמנו להצלת חיים ולתרומה למד"א. את דרכו בארגון החל כהן כמתנדב נוער ולאחר שירותו הצבאי לצד עבודתו כמורה ומחנך בבית ספר יסודי בדרום תל אביב החל להתנדב במד"א תל אביב. כהן שימש כנהג אמבולנס וכמדריך בקורסי החייאה וקורסים מתקדמים נוספים בהם הכשיר אלפי אנשי מד"א לשורת הארגון. בנוסף היה כהן חבר פעיל ומוערך ביחידת הכוננים של הארגון והחזיק ציוד עזרה ראשונה ברכבו על מנת להיות זמין לכל קריאת חירום בסמוך למקום המצאו.
בשנת 1999 נישא כהן לרחלי, עובדת מד"א ובסוף שנת 2000 עברו השניים להתגורר באלעד ומיד החליט איציק ז"ל לקחת על עצמו את משימת הצלת החיים בעיר. כבר בשבת הראשונה בעיר ובאלו שאחריה, לקח אמבולנס מתחנת מד"א בפתח תקווה והציב אותו ככונן מד"א ליד ביתו באלעד על מנת שיוכל לטפל ולפנות חולים, יולדות או כל נזקק אחר זאת תוך כדי הקרבה עצמית אדירה. לאחר זמן מה גילה כהן כי בעיר ישנם עוד מתנדבי מד"א המתנדבים בפתח תקווה ואיגד את כולם ויחד הקימו באופן רשמי את סניף מד"א באלעד.
בשנת 2003 עבר כהן להתגורר בגן יבנה והמפעל שייסד המשיך להתקיים ולצמוח כאשר במקביל סייע כהן יחד עם מתנדבים נוספים לפתוח את סניף מד"א בגן יבנה.

בשנת 2006 לקה איציק כהן ז"ל בליבו כשהיה בביתו ונפטר כאשר הוא בן 40 בלבד.

במהלך הטקס התקיימה תפילת ערבית שבה אמרו אלי-אור ואיתמר, בנו של איציק כהן ז"ל קדיש ובהמשך הודה בשם המשפחה אלי-אור כהן להנהלת מד"א על הנצחת זכרו של אביו ואמר "מורשתו של אבי ז"ל הייתה אכפתיות ועזרה לזולת, קידוש ערך החיים ותרומה לסביבה כפי יכולתך. אני מקווה שאחי ואני וכל מוקירי אבי ז"ל נקפיד לפעול באותה הדרך."
רפאל, אחיו של איציק ז"ל שלקח חלק בטקס סיפר על אברהם אבינו ואמר: "אברהם אבינו בא בימים וכל יום היה משמעותי עבורו, כך גם איציק, העולם היה 'קטן' עליו, איפה שהוא היה, הוא הביא את המקום ביחד איתו, אם כאיש חינוך בשכונת התקווה או שכונת שפירא, או כמציל חיים באלעד, בגן יבנה או באשדוד, בכל מקום בחברה שהיה, הימים באו יחד איתו."
מנהל אגף הד"ס במד"א ד"ר אלי יפה שהייתה לו הכרות אישית עם איציק ז"ל ציין לשבח את פועלו של כהן בדבריו: "ב- 40 שנה הספיק איציק דברים שלא כל אחד מסוגל לעשות אותם, ולא רבים מספיקים, בכל מקום שבו היה הוא הטביע חותם, הרים משממה וסייע להקים ולבנות, מעשיו של איציק זיכו אותנו בהרבה מאוד הצלת נפשות"
הרב האשכנזי של אלעד, הרב גורסמן דיבר על החשיבות הרבה של הצלת נפשות ואמר: "הצלת נפשות זו חשיבות עליונה, החיים זה דבר מרכזי ואנשים שמתנדבים במד"א יודעים זאת. השאלה מה עושים עם זה, וכך היה גם איציק ז"ל, איש של מעשים טובים."
הרב ישראל פרוש, ראש העיר אלעד סיפר על תרומתו החשובה של איציק להקמת התחנה והדרכת המתנדבים בעיר.

הרב מלכה, הרב הספרדי של העיר אלעד אמר: "אין ספק שהנצחתו של איציק כהן ז"ל במקום של הצלת נפשות זה דבר גדול ונשגב, זה נותן עידוד לכל העוסקים במלאכת הצלת חיים. נאמר 'כי כל המציל נפש אחת בישראל כאילו קיים עולם ומלואו', קל וחומר איציק שייסד והקים כזה דבר של הצלת נפשות, אין לדעת כמה עולמות הוא הציל וכמה עולמות ממשיכים הלאה להציל בזכותו ובזכות המקום הזה. זו הנצחה שאין לה אח ורע, אין ספק שמקומו יהיה גנוז תחת כיסא הכבוד, המקום הזה יהיה לזכר הצלת נפשות, שלא נזדקק לכך אבל שתמיד נתברך ביותר ויותר מתנדבים שעוסקים בהצלת נפשות זו הזכות של קיום עם ישראל."

מנכל מד"א אלי בין: "אנו מוקירים ומעריכים את פעילותו רבת השנים של איציק ז"ל למען הצלת חיים ואת תרומתו הגדולה לארגון. בעבר, לפני כ- 15 שנה הדברים לא היו מובנים מאליהם. איציק סייע לייסד את שירותי העזרה הראשונה בעיר אלעד והיה מהמקימים של גדוד מתנדבים גדול ומסור. הוא ראה את הניצנים הראשונים אחרי שפתח והדריך את קורס נהגי האמבולנס הראשון באלעד, זה התחיל במתכנות של כוננים והיום כשיש במקום נקודת הזנקה, מין הראוי וטבעי ששמו של איציק כהן ז"ל, מתנדב מד"א מסור שחינך דורות רבים, נאמן לדרכי הארגון ולתורת ההפעלה של הנתינה והעזרה הראשונה יונצח כאן."

על מנת להגיב התחבר למערכת
למעלה